Kwiaty
kwiaty sztuczne

Bieżąca kondycja sektora kwiatów

Aktualnie na rynku kwiatowym możemy wyróżnić wiele ważnych trendów. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, natomiast kwiaty cięte tracą udziały w sprzedaży. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są perspektywy na przyszłość, można przeczytać w naszym raporcie.
Róża ogrodowa

Pielęgnacja róż

Róże to jedne z najstarszych roślin ozdobnych, które bardzo często goszczą w przydomowych ogrodach. Pierwsze krzewy były sadzone w Chinach ponad 5 tysięcy lat temu. Na ich niesłabnącą popularność składa się piękne kwiaty, zapach oraz długi okres kwitnienia. Na świecie występuje ponad 200 dzikich gatunków róż i blisko 20 tysięcy odmian szlachetnych. Krzewy róż są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem wielkości, barwy jak i pokroju. Dzięki temu można znaleźć róże o odmianie miniaturowej, a także odmiany wysokie, nawet kilkumetrowe, róże o pędach wyprostowanych albo przewijających, o liściach błyszczących lub matowych, w wielu odcieniach zieleni, niekiedy czerwonawe, a czasem pokryte srebrzystym nalotem woskowym.
Amarylis

Amarylis: uprawa w domu, hodowla, pielęgnacja.

Amarylis (Amaryllis Belladonna) to pochodząca z Afryki Południowej roślina, w okresie kwitnienia charakteryzująca się dużymi, wielobarwnymi kwiatami na bezlistnej łodydze. Z tego powodu amarylis stanowi piękną dekorację każdego domu i cieszy się uznaniem zarówno projektantów wnętrz, jak i osób chcących efektownie ozdobić mieszkanie.
Pelargonie

Pelargonie - czy wiemy o nich wszystko?

Pelargonie są teoretycznie tak pospolite, iż wydawać by się mogło, że nadejdzie czas, że przestaną być ciekawe, a jednak… wciąż trudno z nich zrezygnować. Pelargonie mają bowiem tak wiele zalet, że te przepiękne kwiaty, z całą pewnością jeszcze nie raz staną się prawdziwą ozdobą naszych balkonów.
Trzmielina

Trzmielina

Spośród gatunków trzmielin o pędach wspinających się na podporach i pędach pełzających niezwykle przydatną ogrodową odmianą jest trzmielina Fortune'a.
Zamieszkująca w stanie naturalnym Chiny, jest krzewem doskonale spisującym się w Polsce. Jego długie pędy zaopatrzone w korzenie przybyszowe ułatwiają roślinie wspinaczkę po pniach, murkach, czy płożenie po ziemi.