Drzewa i krzewy
Tuja

Tuja szmaragdowa

Tuja szmaragdowa czyli inaczej żywotnik zachodni lub po prostu szmaragd to roślina o wyjątkowo głębokim odcieniu zieleni igieł, które nie tracą swojej barwy nawet zimą. Ta wyjątkowo popularna odmiana duńska jest idealna na żywopłoty i szpalery ze względu na swoją mrozoodporność oraz prostą pielęgnację. tuja szmaragdowa dochodzi do 8-10 metrów wysokości oraz 2-2,5 metra szerokości w dolnej części i rośnie w kształcie stożka. Najlepiej czuje się w żyznej, kwaśnej glebie i nie ma znaczenia czy jest wystawiona na słońce czy rośnie w niewielkim cieniu.
Owoce czereśni

Sadzenie drzew owocowych

Optymalnymi okresami aby posadzić drzewa owocowe są: jesień i wiosna. Bardziej popularnym terminem wybieranym przez wielu ogrodników są miesiące jesienne. Wtedy to drzewa mają szansę przygotować swój system korzeniowy na wiosnę. Korzenie większości drzew rozwijają się do momentu, kiedy temperatura ziemi nie spadnie poniżej czterech stopni na plusie.
Budleja Dawida

Budleje

Budleje pochodzą z umiarkowanych i tropikalnych rejonów wschodniej Azji, Ameryki Południowej i Afryki, gdzie występuje ponad 100 ich gatunków. Zwykle przyjmują formy niewielkich drzew, krzewów lub roślin zielnych. W Polsce uprawiane są tylko niektóre gatunki i kilka ich odmian.